piątek, 30 września 2011

* Niemcy - DüsseldorfPamiętacie moją penpalkę z Tajwanu, Antonię? Powyższe kartki otrzymałam parę dni temu od niej. Antonia spędziła swoje wakacje właśnie w Niemczech, gdzie brała udział w kursie języka niemieckiego. Szkoda, że jakimś cudem nie znalazłam się w Düsseldorfie, bo chętnie poznałabym się z nią na żywo. Ale nie tracę nadziei :)

Düsseldorf jest stolicą landu Nadrenia Północna-Westfalia i jednym z największych miast zachodnich Niemiec. Historia miejsca sięga XII wieku, kiedy pojawiła się pierwsza o nim wzmianka. Populacja sięga prawie 600 tysięcy mieszkańców.

Düsseldorf jest początkową stacją Rheinische Sagenweg, czyli Nadreńskiego Szlaku Legend. Szlak powstał jako trasa wakacyjna promującą najciekawsze historie i legendy niemieckie oraz miejsca, w których się działy. Do miasta przynależy legenda „Biała pani z wieży zamkowej”.

Jednym ze znanych osobistości, narodzonych w tym mieście, jest poeta Heinrich Heine. Urodził się on w domu na ulicy Bolkerstrasse (masło maślane, nieważne) pod numerem 53. Ulica ta znana jest jeszcze z czegoś innego: do niej i sąsiadującej, Flingerstrasse, przylgnęła nazwa "najdłuższego baru świata". Związane jest to z liczbą kafejek, pubów i restauracji, na które natknąć się można na każdym kroku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz